Bi-Office Maya Non-Magnetic Drywipe Whiteboard 600x450mm MA0212170
Product Code:
BQ04665
Pack Of
1
Bi-Office has created the widest range of user-friendly whiteboards to bring life into your meetings, lessons, conferences and training sessions. The Bi-Office Maya Non-Magnetic Drywipe Board is perfect for writing short notes and messages. The drywipe surface of this whiteboard is perfect to write, erase and rewrite information.
- General
- Bi-Office has created the widest range of user-friendly whiteboards to bring life into your meetings, lessons, conferences and training sessions. The Bi-Office Maya Non-Magnetic Drywipe Board is perfect for writing short notes and messages. The drywipe surface of this whiteboard is perfect to write, erase and rewrite information.
| Type | Drywipe Boards |
| Manufacturer | Bi-Silque |
| Brand | Bi-Office |
| Colour | White |
| sIZE | 600x450mm |
| Weight | 1.93kg |
| Dimensions | 600x450mm |
| Fixing | Wall Mounted Board |
| Board Surface | Melamine |
| Frame | Aluminium |
| Warranty | Whole Product Warranty 24 Month 5 Year Surface Warranty |
| Board Type | Non-Magnetic Board |
| Pen Tray | Yes |
| Size | 600x450mm |
| Brainstorm, explain, and let creativity flow, all in the same place |
| Clip-on accessories tray and wall-mounting kit included |
| Non-magnetic dry-wipe surface, easy to write on and clean, suited for moderate use (5-year warranty) |
| Reliable 4-corner fixing system for horizontal or vertical wall mount |
| Robust anodised aluminium frame with safe rounded edges and corners |
| Small double-sided non-magnetic whiteboard to write, erase and rewrite on |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.