Toshiba 65UV1563DB 65 inch Smart 4K UHD HDR DLED Freely TV 65UV15653DB
Product Code:
TE34440
Pack Of
1
Dim the lights for great movie nights with this 65-inch Toshiba 4K Ultra HD TV. Every blockbuster will look fantastic with its sharp, crystal-clear picture, while Dolby Vision delivers bright images full of colour. And when things up the pace, TRU Flow is on hand to keep the action smooth. You'll never miss a moment of that thrilling car chase. Fans of the classics are in for a treat as well. That's because TRU Resolution upscales whatever you're watching to give golden oldies a boost in quality. Finally through that DVD collection? Built-in Freely means you won't be short of something to watch, with all sorts of live and on demand TV ready to go.
- General
- Dim the lights for great movie nights with this 65-inch Toshiba 4K Ultra HD TV. Every blockbuster will look fantastic with its sharp, crystal-clear picture, while Dolby Vision delivers bright images full of colour. And when things up the pace, TRU Flow is on hand to keep the action smooth. You'll never miss a moment of that thrilling car chase. Fans of the classics are in for a treat as well. That's because TRU Resolution upscales whatever you're watching to give golden oldies a boost in quality. Finally through that DVD collection? Built-in Freely means you won't be short of something to watch, with all sorts of live and on demand TV ready to go.
| Type | Televisions |
| Manufacturer | Toshiba |
| Brand | Toshiba |
| Colour | Black |
| sIZE | 65in |
| Weight | 13.25kg |
| Dimensions | 1446x882x257mm |
| Resolution | 3840x2160 |
| Screen Type | LED |
| HD-Ready | Yes |
| Built In Speakers | 2x 6w |
| Freeview HD | Freely |
| Hospitality Features | No |
| Size | 65in |
| Dimensions without Stand | 1446x833x82mm |
| Smart TV | Yes |
| Vesa Compatibility | 400x200mm |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.