MSI Pro MP341CQ 34in UltraWide QHD 100Hz Curved Monitor 9S6-3PB2CT-017
Product Code:
CMS01871
Pack Of
1
Work with the most immersive and professional style. PRO MP341C Series is your window to the world. No matter you are watching a lecture, copying data between spreadsheets; no matter you are programmers and coders, stock market pros, or YouTubers, just make your idea & imagination come true.
- General
- Work with the most immersive and professional style. PRO MP341C Series is your window to the world. No matter you are watching a lecture, copying data between spreadsheets; no matter you are programmers and coders, stock market pros, or YouTubers, just make your idea & imagination come true.
| Type | Desktop Monitors |
| Manufacturer | MSI |
| Brand | MSI |
| Colour | Black |
| Form | LED Monitor |
| Weight | 6.5kg |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 809.3x106.8x365.8mm |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Resolution | 3440x1440 |
| Built In Speakers | 2x |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Full HD | UWQHD |
| Dimensions with Stand | 809.3x237x469.5mm |
| Size Range | 32-34.9in |
| Weight with Stand | 7.7kg |
| Monitor Size | 34in |
| Panel Type | VA |
| HDMI Port | 2 |
| Displayport | 1 |
| Response Time | 4ms (GTG) |
| Vesa Mount Size | 100x100mm |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.