ASUS VY249HF Eye Care Gaming Monitor 24 inch FHD VY249HF
Product Code:
ASU22410
Pack Of
1
The latest widescreen LCD monitor from ASUS provides a broader, brighter and crystal-clear display, plus a host of features that enhance your viewing experience. With these features, you can enjoy the convenience and delightful visual experience that the monitor brings to you
- General
- The latest widescreen LCD monitor from ASUS provides a broader, brighter and crystal-clear display, plus a host of features that enhance your viewing experience. With these features, you can enjoy the convenience and delightful visual experience that the monitor brings to you
| Type | Desktop Monitors |
| Manufacturer | Asus |
| Brand | Asus |
| Colour | Black |
| Form | LED Monitor |
| Eco-Aware | Yes |
| Weight | 2.9kg |
| Environment Support | ENERGY STAR Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 541x48x323mm |
| Height Adjustable | No |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 1920x1080 |
| Built In Speakers | No |
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| Dimensions with Stand | 541x185x393mm |
| Size Range | 23-23.9in |
| Weight with Stand | 3.4kg |
| Monitor Size | 23.8in |
| Panel Type | IPS |
| HDMI Port | 1 |
| Response Time | 1ms MPRT |
| Vesa Mount Size | 100x100mm |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.