iiyama ProLite XUB2490HSUH-B2 Monitor 24in + Camera/Mic XUB2490HSUH-B2
Product Code:
II12551
Pack Of
1
The XUB2490HSUH is a first-rate 24 inch desktop monitor designed for both professional and personal use. The IPS matrix ensures precise and consistent colour reproduction, delivering stunning visuals with wide viewing angles. Featuring a Blue Light Reducer and flicker-free LCD technology, it reduces eye strain, providing a comfortable viewing experience. Equipped with a 15 cm height-adjustable stand offering pivot and swivel functions, it allows for easy customization of screen position to suit your preferences. Moreover, it boasts a high-quality built-in 5MP autofocus webcam with a privacy shutter and microphone compliant with Windows Hello, adding convenience and security to your workspace.
- General
- The XUB2490HSUH is a first-rate 24 inch desktop monitor designed for both professional and personal use. The IPS matrix ensures precise and consistent colour reproduction, delivering stunning visuals with wide viewing angles. Featuring a Blue Light Reducer and flicker-free LCD technology, it reduces eye strain, providing a comfortable viewing experience. Equipped with a 15 cm height-adjustable stand offering pivot and swivel functions, it allows for easy customization of screen position to suit your preferences. Moreover, it boasts a high-quality built-in 5MP autofocus webcam with a privacy shutter and microphone compliant with Windows Hello, adding convenience and security to your workspace.
| Type | Desktop Monitors |
| Manufacturer | Iiyama Corporation |
| Brand | Iiyama |
| Colour | Black |
| Form | LED Monitor |
| Weight | 4.9kg |
| Dimensions (WxDxH) | 539.5x364(514)x209.5mm |
| Height Adjustable | 150mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 1920x1080 |
| Built In Speakers | 2x 2w |
| Contrast Ratio | 1300:1 |
| Full HD | Yes |
| USB Port | 3x USB Hub |
| Size Range | 24-26.9in |
| Monitor Size | 24in |
| Panel Type | IPS |
| HDMI Port | 1 |
| Displayport | 1 |
| Response Time | 4ms (GTG) |
| Vesa Mount Size | 100x100mm |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.