ASUS ZenScreen MB166CR computer monitor 39.6 cm (15.6') 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
Product Code:
ASU38770
Pack Of
1
ASUS ZenScreen MB166CR. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178, Viewing angle, vertical: 178. Product colour: Black
- General
- ASUS ZenScreen MB166CR. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178, Viewing angle, vertical: 178. Product colour: Black
| Type | Desktop Monitors |
| Manufacturer | Asus |
| Brand | Asus |
| Colour | Black |
| Form | LED Monitor |
| Weight | 780g |
| Dimensions | 360.1 |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 1920x1080 |
| Built In Speakers | No |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| Full HD | FHD |
| USB Port | Yes |
| Size Range | Under 18in |
| Monitor Size | 15.6in |
| Panel Type | IPS |
| Response Time | 5ms (GTG) |
| 360° kickstand |
| Anti-glare |
| Blue light filter |
| Flicker free |
| Full HD |
| Portable 16in monitor (15.6in viewable) |
| USB-C |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.