ASUS ZenScreen MB166C computer monitor 39.6 cm (15.6') 1920 x 1080 pixels Full HD LED Black
Product Code:
ASU27398
Pack Of
1
ASUS ZenScreen MB166C. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178, Viewing angle, vertical: 178. Built-in USB hub. Product colour: Black
- General
- ASUS ZenScreen MB166C. Display diagonal: 39.6 cm (15.6"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 16:9, Viewing angle, horizontal: 178, Viewing angle, vertical: 178. Built-in USB hub. Product colour: Black
| Type | Desktop Monitors |
| Manufacturer | Asus |
| Brand | Asus |
| Colour | Black |
| Form | LED Monitor |
| Weight | 780g |
| Dimensions | 360.14x11.8x225.64mm |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 1920x1080 |
| Built In Speakers | No |
| Contrast Ratio | 800:1 |
| USB Port | Yes |
| Size Range | Under 18in |
| Monitor Size | 15.6in |
| Panel Type | IPS |
| Response Time | 5ms |
| Anti-glare surface |
| Blue Light Filter |
| Flicker Free |
| Full HD |
| IPS |
| USB Type-C |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.