MSI Pro MP223 E2 21.45 inch Full HD 100Hz Monitor 9S6-3PB9CH-020
Product Code:
CMS21593
Pack Of
1
This 21.45-Inch EyesErgo monitor with 100Hz refresh rate offers a wider view and enhance productivity. EyesErgo technology nurtures well-being through reduced strain and ergonomic design. We are elevating visuals and productivity with seamless hardware and software integration and welcoming 100Hz of innovation to the future of work.
- General
- This 21.45-Inch EyesErgo monitor with 100Hz refresh rate offers a wider view and enhance productivity. EyesErgo technology nurtures well-being through reduced strain and ergonomic design. We are elevating visuals and productivity with seamless hardware and software integration and welcoming 100Hz of innovation to the future of work.
| Type | Desktop Monitors |
| Manufacturer | MSI |
| Brand | MSI |
| Colour | Black |
| Form | LED Monitor |
| Weight | 1.95kg |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 494.7x48.3x285.4mm |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 1920x1080 |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Full HD | Yes |
| Dimensions with Stand | 494.7x182x385.5mm |
| Size Range | 18.1-22.9in |
| Weight with Stand | 2.4kg |
| Monitor Size | 21.45in |
| Panel Type | VA |
| HDMI Port | 1 |
| Displayport | 1 |
| Response Time | 4ms (GTG) |
| Vesa Mount Size | 75x75mm |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.