LG 22U401A Monitor 21.5 inch FHD LED 22U401A-B.AEKQ
Product Code:
LR54259
Pack Of
1
Flip between work and play with this LG monitor. Its Full HD display makes it perfect for both spreadsheets and binge-worthy Netflix shows. You can kick back and relax with some after-work light gaming sessions - it has a 100 Hz refresh rate and 1 ms motion blur reduction. Plus, the 99% sRGB coverage and HDR10 make everything look so bright and real, you'll feel like you're right in the middle of the action.
- General
- Flip between work and play with this LG monitor. Its Full HD display makes it perfect for both spreadsheets and binge-worthy Netflix shows. You can kick back and relax with some after-work light gaming sessions - it has a 100 Hz refresh rate and 1 ms motion blur reduction. Plus, the 99% sRGB coverage and HDR10 make everything look so bright and real, you'll feel like you're right in the middle of the action.
| Type | Desktop Monitors |
| Manufacturer | LG Electronics |
| Brand | LG |
| Colour | Black |
| Form | VA Monitor |
| Weight | 1.9kg |
| Dimensions (WxDxH) | 492.5x50.7x284.6mm |
| Height Adjustable | No |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 1920x1080 |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Full HD | FHD |
| Dimensions with Stand | 492.5x200.8x378.4mm |
| Size Range | 18.1-22.9in |
| Weight with Stand | 2.3kg |
| Monitor Size | 22in |
| Panel Type | VA |
| HDMI Port | 1 |
| Response Time | 1ms MBR 5ms (GtG at Faster) |
| Vesa Mount Size | 100x100mm |
| 100Hz refresh rate |
| 1ms Motion Blur Reduction |
| Dynamic Action Sync / Black Stabilizer |
| Ergonomic design with -5° to 20° tilt |
| Full HD |
| HDR 10 / sRGB 99% (Typ.) |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.