Targus Cypress EcoSmart 39.6 cm (15.6') Briefcase Grey
Product Code:
TU02986
Pack Of
1
Targus Cypress EcoSmart. Case type: Briefcase, Maximum screen size: 39.6 cm (15.6"), Carrying handle(s), Shoulder strap. Weight: 600 g. Surface coloration: Monochromatic
- General
- Targus Cypress EcoSmart. Case type: Briefcase, Maximum screen size: 39.6 cm (15.6"), Carrying handle(s), Shoulder strap. Weight: 600 g. Surface coloration: Monochromatic
| Type | Briefcases |
| Manufacturer | Targus |
| Brand | Targus |
| Colour | Grey |
| Eco-Aware | Yes |
| Weight | 600g |
| Dimensions | 420x45x350mm |
| Environment Support | Made from Recycled Plastic Bottles |
| Notebook Size | Up to 15.6in |
| Laptop Compartment | Yes |
| Shoulder Strap | Yes |
| Laptop Compartment Dimensions | 387x265x25mm |
| 1-compartment design with workstation provides ample room for your gear |
| Front stash pocket allows for quick access to small accessories |
| Luggage pass-through trolley strap |
| Made from 14 recycled plastic water bottles |
| Padded shoulder strap for a comfortable carry |
| Soft-touch carry handles |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.