Targus TAR300 laptop case 39.6 cm (15.6') Briefcase Black
Product Code:
TU91470
Pack Of
1
Targus TAR300. Case type: Briefcase, Maximum screen size: 39.6 cm (15.6"), Shoulder strap. Weight: 630 g. Surface coloration: Monochromatic
- General
- Targus TAR300. Case type: Briefcase, Maximum screen size: 39.6 cm (15.6"), Shoulder strap. Weight: 630 g. Surface coloration: Monochromatic
| Type | Laptop Cases |
| Manufacturer | Targus |
| Brand | Targus |
| Colour | Black |
| Material | Polyester |
| Weight | 630g |
| Warranty | Limited Lifetime Warranty |
| Dimensions (WxDxH) | 387x25x265mm |
| Notebook Size | Up To 15.6in |
| Shoulder Strap | Yes |
| For screens up to 15.6" |
| Internal workstation provides organisation |
| Large front pocket |
| Padded notebook compartment |
| Rear slip pocket |
×
Copyright © 2022 ECI Software Solutions, Inc. All rights reserved.